Wpływ strategii na podejmowanie decyzji

Kiedy byle co wpływa na Twój sposób działania, masz problem...

Przedsiębiorca bez strategii zachowuje się jak liść na wietrze.

Na Twoje decyzje większy wpływ mają czynniki zewnętrzne, niż wewnętrzne ustalenia. Pojawia się ciekawa propozycja, od razu zmieniasz kierunek. Jakiś klient coś powiedział, zmieniasz produkt. Przeczytałeś jakiś artykuł, zmieniasz marketing. Reagujesz, zamiast realizować plan. Nie podążasz własną ścieżką.

Zamiast działać, mnożysz decyzje. Nawet jeśli są to decyzje strategiczne, to ich mnożenie świadczy o tym, że nie działasz strategicznie. W efekcie coraz częściej jesteś...

Nieobecny

Pomyśl jak często jesteś nieobecny. Wracasz z pracy do domu, jesteś nieobecny. Bawisz się z dziećmi, jesteś nieobecny. Rozmawiasz z żoną, jesteś nieobecny.

Jak często zmagasz się z nawałnicą niepodjętych decyzji, które mielisz w nieskończoność. Decyzji, których nie jesteś w stanie podjąć. Równocześnie wiesz, że musisz je podjąć, więc nie możesz o nich zapomnieć. Decyzji, które Cię budzą w nocy, które drenują Cię fizycznie i emocjonalnie.

A najgorsze, że im więcej decyzji do podjęcia, tym trudniej jakąkolwiek podjąć. W rezultacie te wszystkie...

Niepodjęte decyzje "zawalają Ci RAM"

Niepodjęte decyzje są jak otwarte karty w przeglądarce. Zużywają RAM. Możesz mieć super szybki procesor w komputerze, ale jak masz RAM przepełniony otwartymi procesami, komputer nie jest w stanie nic zrobić. "Zamula".

Podobnie działa ludzki umysł. Umysł zawalony niepodjętymi decyzjami dochodzi do momentu, w którym żadnej nie jest w stanie podjąć, ani żadnej nowej myśli nie jest w stanie zacząć. Dlatego jesteś nieobecny. Zamuliłeś sobie umysł.

A może być inaczej. Dobra strategia działa jak wtyczki i filtry w przeglądarce, które blokują wszystko to, co Cię nie interesuje. Żadna z tych rzeczy nie ma nawet szansy zająć Ci RAMu. Dobra strategia sprawia, że podejmujesz...

Szybkie decyzje

Masz strategię, gdy wiesz co robisz, wiesz kogo obsługujesz, wiesz po co go obsługujesz, wiesz kogo nie chcesz obsługiwać, wiesz jak chcesz pracować itd. Gdy to wszystko wiesz, jesteś w stanie bardzo prosto podjąć prawie każdą decyzję.

Przychodzi do Ciebie klient i o coś prosi. Przykładasz tę prośbę do swojej strategii i od razu wiesz, jaka jest Twoja odpowiedź. Tak samo Twoi pracownicy. Dobra strategia odpowiada na najważniejsze pytania, zanim padną ze strony pracowników, Klientów czy partnerów. Im lepsza strategia, tym mniej wątpliwości.

Naturalnie nie jest łatwe wypracowanie tych wszystkich odpowiedzi. Ale w momencie kiedy je wypracujesz, zobaczysz, że natychmiast pojawia się dużo mniej trudnych decyzji. Mniej decyzji, nad którymi długo myślisz.

Zapisz się na darmowy kurs, aby otrzymać tę lekcję i pozostałe:

Zapisz się TUTAJ ⬇️

DARMOWY KURS E-MAILOWY

Co zrobić, aby Twój biznes był łatwiejszy?

Podając numer telefonu wyrażasz zgodę na kontakt w celu omówienia zmian, które chcesz wykonać w Twoim biznesie oraz na to, ze kontakt może mieć charakter handlowy lub jego celem może być marketing bezpośredni produktów i usług.
Zgadzam się na przetwarzanie ww. danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego produktów i usług zgodnie z Polityką Prywatności Ventureday P.S.A..

Jak zapisać się na kurs?

1️⃣ Wypełnij formularz swoimi danymi

2️⃣ Odbierz e-mail z prośbą o potwierdzenie subskrypcji
Jeśli e-mail nie dotrze w ciągu 5 minut, sprawdź spam.
Jeśli trafił do spamu, oznacz, że to nie jest spam.

3️⃣ Kliknij w link w e-mailu z prośbą o potwierdzenie subskrypcji

4️⃣ Kolejne lekcje będziesz otrzymywał codziennie o tej samej porze.

Odpowiedzi na częste pytania:

  • Kto będzie przetwarzał moje dane?
  • Jak mogę wypisać się z Waszej listy?
  • Po co Wam mój numer telefonu?
  • Chcę otrzymać cały kurs od razu
Autor: Piotr Majewski
Pomagam przedsiębiorcom usługowym odseparować się od działalności operacyjnej i przygotować biznes na skalowanie.